Erol Sarıal

 

SARIAL, DEVREK CHP TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ

 

 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Batı Karadeniz Sorumlusu Erol Sarıal, CHP Devrek İlçe teşkilatını ziyaret etti.

     Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Batı Karadeniz Sorumlusu Erol Sarıal, CHP Devrek İlçe teşkilatını ziyaret etti

 

 Ziyarette CHP Devrek İlçe Başkanı Şeref Aydınlı, Başkan Yardımcıları İlhan Malkoç, Şenol Bükrü ve Yaşar Bükrü, Yönetim Kurulu Üyeleri, Fatih Kıycı, Ülkü Masalcı, Aydın Sarıoğlu, Kadın Kolları Başkanı Emine Kara, CHP Özbağı Belde Başkanı Ufuktan Sarıoğlu ve Belediye Meclis Üyesi Songül Malkoç, partililer hazır bulundu.

Aydınlı: 15. Olağanüstü kurultayımızda partimiz büyük bir demokrasi ve samimiyet sınavı vermiştir 

     CHP Devrek İlçe Başkanı Şeref Aydınlı  yaptığı konuşma da  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Batı Karadeniz Sorumlusu Erol Sarıal’ın yaptığı bu ziyaretten büyük onur duyduklarını söyledi.Aydınlı konuşmasında şunları dile getirdi.” Sayın Erol Sarıal’a İlçe başkanı olarak yönetim kurulum adına kendilerine hoş geldiniz diyorum. Bilindiği gibi 18 Aralık 2010 tarihinde Demokrasi Günü, Demokrasi Şöleni olarak gerçekleştirdiğimiz 15. Olağanüstü kurultayımızda partimiz büyük bir demokrasi ve samimiyet sınavı vermiştir. Önümüzdeki süreçte asla ve asla değişmeyecek bir tavrımız olacaktır.  İnsanlarımıza kimsin, necisin, kimlerdensin, soyun sopun ne? demeyeceğiz. İnsanlarımıza nasılsın ? diyeceğiz. Şuna yürekten inanıyoruz ki Cumhuriyet Halk Partisi çeşmesinde herkese yetecek su, Cumhuriyet Halk Partisi çınarının altında herkese dinlenecek yer vardır.  Sandıkta oy veren seçmenden genel başkana kadar Cumhuriyet Halk Partisi onurlu bir ailedir. Bu onurlu aile ülkemizin hoşgörü, sevgi, barış içinde huzur bulduğumuz yarınlara taşımak mutlu, yaşanabilir büyük bir Türkiye yaratmak için tek yürek olarak dün olduğu gibi bu gün de omuz omuza mücadele etmeye devam edecektir, bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın”dedi.  

Aydınlı:Partimizin hedefi tek başına iktidardır

     Aydınlı konuşmasına şöyle devam etti.”Bu duygu ve anlayış içerisinde olan partimiz Haziran 2011 seçimlerinki hedefimiz tek başına iktidardır. Bu hedefe ulaşmak için sadece genel merkezimizin, il, ilçe ve belde örgütlerinin çalışması yeterli değildir. Örgütlerimizin yanında CHP iktidarını isteyen ve örgütlerle birlikte iktidar yürüyüşüne katılarak çalışma yapılacak toplumun her kesimden vatandaşlarımızın bize katılmasının, üye olmasından dolayısıyla topyekün yürüteceğimiz bir gönüllü seferberliğe gereksinimimiz  vardır.   Birlikte, el ele, omuz omuza sesimizi sesimizin üzerine koyarak Türkiye’yi ayağa kaldıracağız.  Bu AKP iktidarının yarattığı kendi karanlığında onları boğup ülkemizin semalarından bir güneş gibi doğacağız. CHP iktidarına giden yolda onurlu yürüyüşümüzde saygıdeğer milletvekili aday adaylarımızı da şimdiden kutluyor, başarılar diliyorum.  Tüm halkımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Sarıal:Ülkemiz çok büyük bir uçurumun kenarında

     Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Batı Karadeniz Sorumlusu Erol Sarıal ise kendilerine sıcak bir karşılamada bulunan CHP Devrek İlçe teşkilatına teşekkür etti.Sarıl şunları söyledi.”  Ben Devrek CHP ilçe Başkanımız Şeref bey’in bu güzel dileklerine sonuna kadar katılıyorum.Bizim Cumhuriyet Halk Partisi’nden Aday Adaylığımız da böyle bu dileklerle gündeme geldi.Bilindiği gibi ülkemiz çok büyük bir uçurumun kenarında aşağı düşmeden hep birlikte bunu kurtarmak durumundayız.Bugüne kadar yaptığımız benim şahsen yaptığım iş zaten bu mücadele, Atatürkçü Düşünce Derneği’nde daha önce Zonguldak’ta meslek odalarımızda yaptığımız çalışmalar bu tehlikeyi önlemeye yönelik.8 yıllık bir AKP iktidarında ülkemizin temel değerleri ulusal kurtuluş felsefesine dayanan değerleri tamamen ortadan kaldırmak üzere Türkiye’de kökler ayrılığı yargı, yasama yürütme birliği sağlanmaya çalışılarak Türkiye’de Devleti dönüştürme sürecini gözlüyoruz.Bunu engellemek durumundayız.Bu nedenle bende sadece CHP’liler değil özellikle de çeşitli gerekçelerle diğer partilere oy vermiş,AKP’ye oy vermiş yurttaşlarımızı bu sürece karşı tek seçenek olan CHP’ye destek vermeye çağırıyorum.Diğer siyasi partileri de bir ittifaka bir buluşmaya çağırıyorum.Ancak biz Cumhuriyetimizi halkımızın etnik mezhepsel ayrışmasını önleyecek ülkemizin birliğini bir iktidar değişikliği ile koruyabiliriz.

Sarıal: CHP’den Aday Adayıyım

                        

Sarıal konuşmasını şu sözlerle noktaladı.”Türkiye’de ekonomik yoksullaşmayı yeni sosyal demokrat bir iktidar seçeneğiyle önleyebiliriz,bu nedenle Aday Adaylığım açıklamak için bugün Devrek’teyim.Çok sıcak bir karşılamayla karşılaştık, ilçe başkanımıza , ilçe yönetimimize ve partililerimize çok teşekkür ediyorum, biz yalnızca parti ekseni altında değil Atatürkçü Düşünce Ekseni olarak da bu dönem bireysel olarak üzerimize düşen görevi köylerde, illerde, ilçelerde yerine getireceğiz,İdeolojimizin gereği olarak . Diyelim ki aday olamadım yine yapacağımız işi yapacağız,çünkü biz bu konuda biçimlenmişiz,ideolojik bir tutumumuz var aynen yolumuza devam edeceğiz, aday olamasak ta ama dileğim Zonguldak’ı bu dönem Ankara’da temsil edebileyim” dedi.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !